Komitety Okręgowe odpowiedzialne za organizację zawodów II etapu XII Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów

Poniżej prezentujemy przydział do poszczególnych okręgów organizujących II etap zawodów indywidualnych i drużynowych XII OIG wraz z podaniem danych kontaktowych do Przewodniczących .

  • Okręg Bydgoszcz

Uczniowie i uczennice z województw kujawsko-pomorskiego

Przewodnicząca Pani Małgorzata Piekarska

Kontakt mpiekarska@gmail.com

ZSO nr 6 w Bydgoszczy

Ulica Staszica 4

  • Okręg Gdynia

Uczniowie i uczennice z województwa pomorskiego 

Pani Magdalena Syrokwarz 

Kontakt sekretariat@talent.edu.pl

ZSO nr 1 w Gdyni

Ulica Legionów 27

  •  Okręg Lublin

Uczniowie i uczennice z województwa lubelskiego

Pan Henryk Kawka

Kontakt hekawka@wp.pl

Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Lublinie

Al. Długosza 8 a

  •  Okręg Szczecin

Uczniowie i uczennice z województwa zachodniopomorskiego

Pan Czesław Drozdowski

Kontakt drozdowski.cz@gmail.com

ZSO nr 7 w Szczecinie

Ulica Unisławy 26

  • Okręg Tarnów

Uczniowie i uczennice z województwa małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego

Pan Grzegorz Grabias

Kontakt grzela26@poczta.fm

ZSO nr 2 w Tarnowie

Ulica Mickiewicza 16

  • Okręg Wrocław

Uczniowie i uczennice z województwa dolnośląskiego oraz opolskiego

Pan Robert Nowak

Kontakt  rafal.nowak@cs.uni.wroc.pl

Uniwersytet Wrocławki, Instytut Informatyki

Ulica Joliot-Curie 15

  • Okręg Bielsko-Biała

Uczniowie i uczennice z województwa śląskiego

Pan Włodzimierz Raczek

kontakt: olimpiada@lo5.bielsko.pl

V Liceum Ogólnokształcące w Bielsku-Białej

Ulica Józefa Lompy 10

  • Okręg Mazowsze 1

Wskazani uczniowie i uczennice z województwa mazowieckiego.

UWAGA !!! Szczegółowe informacje w mailu. 

Pani Justyna Wilińska

Kontakt:  justyna@wladyslaw.edu.pl  

VIII LO im. Władysława IV w Warszawie 

Ulica Jagiellońska 38

  • Okręg Mazowsze 2

Wskazani uczniowie i uczennice z województwa mazowieckiego.

UWAGA !!! Szczegółowe informacje w mailu. 

Pani Agnieszka Król 

Kontakt: askrol@op.pl 

ZSO nr 6 w Radomiu 

Ulica Kilińskiego  25

 

Uczniowie i uczennice z poniższych województw otrzymają drogą mailową instrukcję związane z przydziałem okręgu.

Łódzkie

Podlaskie

Wielkopolskie

 

 

Progi punktowe po I etapie XII OIG

Na posiedzeniu Komitetu Głównego Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów w dniu 22.12.2017 ustaliła próg krajowy:
Wynoszą one jak niżej:

dla zawodów indywidualnych – 410 pkt.
dla zawodów drużynowych – 400 pkt.

Oficjalne informacje o kwalifikacji do II etapu wraz z przydziałem do poszczególnych okręgów zostaną przesłane na adresy mailowe uczestników.

Przypominamy, że zawody II etapu odbywają się w dniu 10.03.2018r.

Prosimy o regularne śledzenie komunikatów na stronie www.oig.edu.pl

Utworzenie Szkolnej Komisji Zawodów Drużynowych

Przypominamy wszystkim zainteresowanym, że aby drużyna mogła brać udział w zawodach drużynowych Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów w szkole lub innej placówce edukacyjnej musi być utworzona Komisja Szkolna Zawodów Drużynowych. Wniosek o otworzenie Komisji znajduje się w linku.
Wypełniony i podpisany wniosek należy przesłać skanem na mail: sekretariat@talent.edu.pl, a oryginał niezwłocznie przesłać na adres Stowarzyszenia Talent. I etap zawodów drużynowych  jest zaplanowany na 29 listopada 2017 roku.

UWAGA XII OIG NA NOWEJ PLATFORMIE !

Witam,
XII Olimpiada Informatyczna Gimnazjalistów odbędzie się na stronie https://olimpiada.programuj.edu.pl
Proszę dokonać rejestracji na podanej stronie i dołączyć do konkursu o nazwie „Młodzieżowa Olimpiada Informatyczna”.

Zawody drużynowe odbywają się również na nowej platformie. W momencie pojawienia się konkursu drużynowego będzie możliwość tworzenia drużyn, które administrator systemu będzie zatwierdzał.

Terminarz XII OIG

Terminy:

Etapy Zawody Data Godzina
I Indywidualne 06.11.2017-11.12.2017 8:00-22:00
I Drużynowe 29.11.2017 8:00-10:15
II Indywidualne i Drużynowe 10.03.2018
III Indywidualne i Drużynowe 18.05.2018-19.05.2018
 
 
Szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych etapów udostępniane będą sukcesywnie w terminach późniejszych.

Wyniki III etapu XI OIG

W dniach 19 – 21.05.2017r. odbył się finał XI Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów. Poniżej publikujemy listę laureatów.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim finalistom. Zapraszamy do odwiedzenia galerii.

Zawody indywidualne:

Stopień Imię i Nazwisko Szkoła
     
Zwycięzca Joanna Wojciechowska Gimnazjum nr 13 im. Stanisława Staszica, Warszawa
     
I Adam Górkiewicz Gimnazjum nr 1 im. H. D. Steinhausa, Wrocław
     
II Mieszko Grodzicki Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 im. Adama Mickiewicza, Pionki
Michał Staniewski Gimnazjum nr 16, Szczecin
Kalina Jasińska Dwujęzycznymi nr 24, Gdynia
Justyna Jaworska Gimnazjum nr 16, Szczecin
Bartłomiej Cieślar Gimnazjum nr 58 z Oddziałami Dwujęzycznymi, Warszawa
     
III Maksymilian Knust Gimnazjum nr 77, Warszawa
Tomasz Nowak Gimnazjum nr 16, Szczecin
Dominik Wawszczak Gimnazjum nr 13 im. Stanisława Staszica, Warszawa
Hubert Zięba Gimnazjum nr 2, Mielec
Kacper Harasimowicz Dwujęzycznymi nr 24, Gdynia
Krzysztof Olejniczak Prywatne Gimnazjum Językowe Parnas, Wrocław
Mateusz Kisiel Gimnazjum nr 4 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, Bielsko-Biała
Marcin Mordecki Dwujęzycznymi nr 24, Gdynia
Jędrzej Dudzicz Gimnazjum Sióstr Misjonarek Św. Rodziny im. Bł. Bolesławy Lament, Białystok
     
IV Antoni Strychalski Gimnazjum nr 3 Przymierza Rodzin, Warszawa
Rafał Pyzik Gimnazjum Dwujęzyczne w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2, Tarnów
Jan Kwiatkowski Pallotyńskiego Gimnazjum im Stefana Batorego, Lublin
Aleksandra Andrasz Gimnazjum nr 49 z Oddziałami Dwujęzycznymi, Wrocław
Jagoda Bracha Prywatne Gimnazjum im. Królowej Jadwigi, Lublin
Tymoteusz Kucharek Gimnazjum nr 58 im. Władysława IV z Oddziałami Dwujęzycznymi, Warszawa
Jan Kolipiński Gimnazjum nr. 13 im. Stanisława Staszica, Warszawa
Kamil Tokarski Gimnazjum nr. 13 im. Stanisława Staszica, Warszawa
Jowita Drozdowicz Gimnazjum nr. 13 im. Stanisława Staszica, Warszawa
Mieszko Baszczak Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia im. Zenona Brzewskiego, Warszawa
Michał Umiński Gimnazjum nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi, Gdynia
Ha Dieu Hoa  Gimnazjum Dwujęzyczne nr 42, Warszawa

Zawody drużynowe:

Miejsce Drużyna Szkoła
     
I gumowakaczuszka Gimnazjum nr 13 im. Stanisława Staszica, Warszawa
     
II NieWiem Gimnazjum nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi, Gdynia
     
III Turyści Gimnazjum nr 24 z Oddziałami Dwujęzycznymi, Gdynia
     
IV WZDruzyna01 Gimnazjum nr 16, Szczecin

Plan zawodów finałowych XI OIG

PIĄTEK 19/05/2017
Godzina Działanie Miejsce
17:30-18:30 Rejestracja zawodników startujących w zawodach indywidualnych III LO w Gdyni ul. Legionów 27, Gdynia
17:30-18:30 Poczęstunek Hol szkolny
18:30-19:30 Sesja próbna zawodów indywidualnych Aula szkolna
18:30-19:30 Spotkanie organizacyjne opiekunów (przydzielenie list i podopiecznych) Pokój nauczycielski
18:30-19:30 Zajęcia sportowe  dla zawodników nie startujących w zawodach indywidualnych
(piłka nożna lub siatkówka lub siłownia)
Obiekty sportowe III LO Gdynia
19:30 Kolacja dla osób nocujących w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym Stołówka szkolna III LO
19:45 Kolacja dla osób nocujących w Internacie przy III LO Stołówka szkolna III LO
19:30 Zakwaterowanie uczestników XI OIG nocujących w Internacie przy III LO Internat przy III LO ul. Tetmajera 22, Gdynia
20:15 Wyjazd do miejsca noclegu (Szkolne Schronisko Młodzieżowe) ZKM
21:00 Zakwaterowanie uczestników XI OIG nocujących w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym Szkolne Schronisko Młodzieżowe ul. Energetyków 13a, Gdynia
SOBOTA 20/05/2017
7:00 Wyjazd z miejsca noclegu SSM
7:15-7:45 Śniadanie (Internat) Stołówka szkolna III LO
7:45-8:15 Śniadanie (SSM ) Stołówka szkolna III LO
8:30-11:30 Sesja główna zawodów indywidualnych Aula szkolna
9:00-12:00 Wycieczka dla zawodników niestartujących w zawodach  indywidualnych Gdynia
11:30-11:45 Reklamacje – zawody indywidualne Aula szkolna
11:45-12:30 Omówienie zadań zawodów indywidualnych Sala F2
12:30-13:30 Obiad dla zawodników startujących tylko  w zawodach  drużynowych i obu rodzajach zawodów Stołówka szkolna
13:30-14:00 Obiad dla zawodników  startujących tylko w zawodach indywidualnych Stołówka szkolna
14:00-15:00 Rejestracja uczestników startujących w zawodach drużynowych Hol szkolny
14:30-17:30 Wycieczka  dla zawodników niestartujących w zawodach  drużynowych Gdynia
15:00-15:30 Sesja próbna zawodów drużynowych Aula szkolna
15:45-18:00 Sesja główna zawodów drużynowych Aula szkolna
18:00-18:15 Reklamacje – zawody drużynowe Aula szkolna
18:30-19:00 Kolacja  (SSM) Stołówka szkolna
19:00 Wyjazd do miejsca noclegu (SSM) ZKM
19:00-19:30 Kolacja (Internat) Stołówka szkolna
NIEDZIELA 21/05/2017
7:00 Wyjazd na galę finałową (SSM) ZTM
7:30-8:00 Śniadanie ( Internat) Stołówka szkolna
8:00-8:30 Śniadanie (SSM) Stołówka szkolna
9:00-10:30 Uroczysta Gala  Finałowa III LO w Gdyni, ul. Legionów 27 Aula szkolna
10:30 Obiad Stołówka szkolna
11:00 Wyjazd w drogę powrotną PKP

Zmiana godziny rozpoczęcia rejestracji w piątek 19.05.2017r.

Ze względów organizacyjnych zmianie ulega godzina rozpoczęcia planu dnia w piątek 19.05.2017r.
Rejestracja rozpoczyna się o godzinie 18:00. Kolejne punkty planu pozostają bez zmian z uwzględnieniem godzinnego przesunięcia.
Plany na sobotę i niedzielę pozostają bez zmian.

Jednocześnie prosimy te uczestniczki i tych uczestników, którzy jeszcze nie wypełnili formularza informacyjnego o pilne dokonania tej czynności.

Uczestnicy zakwalifikowani do finału XI OIG

 

Poniżej publikujemy listę uczniów, którzy zakwalifikowali się do III etapu zawodów indywidualnych XI OIG (kolejność alfabetyczna):

Lp. Imię Nazwisko
1 Piotr Aksamit
2 Aleksandra Andrasz
3 Mieszko Baszczak
4 Michał Bogiel
5 Olga Bońdos
6 Jagoda Bracha
7 Mikołaj Bulge
8 Kacper Chętkowski
9 Bartłomiej Cieślar
10 Oskar Dąbkowski
11 Jędrzej Dudzicz
12 Adam Górkiewicz
13 Mieszko Grodzicki
14 Andrzej Gwiazda
15 Dieu Hoa Ha
16 Kacper Harasimowicz
17 Michał Horodecki
18 Kalina Jasińska
19 Justyna Jaworska
20 Zuzanna Kiczak
21 Jan Kolipiński
22 Krzysztof Korkuć
23 Konrad Krawiec
24 Jan Kwiatkowski
25 Katzper Michno
26 Marcin Mordecki
27 Tomasz Nowak
28 Krzysztof Olejniczak
29 Justyna Palikowska
30 Alicja Pietrzak
31 Jakub Piotrowicz
32 Mikołaj Poliński
33 Rafał Pyzik
34 Maciej Sajecki
35 Mateusz Scharmach
36 Michał Staniewski
37 Antoni Strychalski
38 Stanisław Ścieszka
39 Łukasz Świszcz
40 Kamil Tokarski
41 Aleksander Tudruj
42 Michał Umiński
43 Dominik Wawszczak
44 Wojciech Weremczuk
45 Michał Wiliński
46 Antoni Wiśniewski
47 Maciej Wiśniewski
48 Mikołaj Woliński
49 Kacper Zieniuk
50 Hubert Zięba

Informujemy, że powyższa lista nie zawiera danych osób, które nie wyraziły zgody na publikację ich wyników.

Lista drużyn, które zakwalifikowały się do III etapu zawodów drużynowych XI OIG:

Lp. Nazwa drużyny
1 AlphasPack
2 BroCoders
3 CałkaNieoznaczona
4 ChemekoSystem
5 DrużynaTestowa
6 gumowakaczuszka
7 LuxRAJO
8 NieWiem
9 SaigaAntelopes
10 Turyści
11 WZDuzyna01

Wyniki II etapu XI Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów

 
Komitet Główny XI Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów określił progi dla poszczególnych zawodów.

Zawody indywidualne – próg to 190pkt.

Każdy uczestnik, który uzyskał 190 jest zakwalifikowany do III etapu zawodów indywidualnych.

Zawody drużynowe – próg to 6 rozwiązanych zadań.
Każda drużyna, która rozwiązała 6 zadań jest zakwalifikowana do III etapu zawodów indywidualnych.

 
Wyniki można zobaczyć wchodząc do systemu SOIG.

Zawody finałowe odbędą się w dniach 19-21 maja 2017r. w Gdyni.

Lista osób oraz drużyn zakwalifikowanych będzie opublikowana w terminie późniejszym.