Harmonogram XIII Młodzieżowej Olimpiady Informatycznej

Terminy:

Etapy Zawody Data Godzina
I Indywidualne 05.11.2018 – 10.01.2019
I Drużynowe
II Indywidualne  i Drużynowe 16.03.2019
III Indywidualne  i Drużynowe 17.05 – 19.05.2019
 
 
Ostatecznie terminy zostaną podane po potwierdzeniu przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Wyniki XII Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów

Gościnne mury III Liceum Ogólnokształcącego po raz kolejny przyjęły u siebie finalistów Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów.
Do III etapu XII edycji zmagań w zawodach indywidualnych stawiło się 63 finalistów i finalistek z całej Polski oraz 10 zespołów w ramach zawodów drużynowych.

Konkurencja była bardzo wyrównana. Aby zdobyć miało zwycięzcy XII Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów w zawodach indywidualnych, trzeba było nie tylko rozwiązać wszystkie finałowe zadania „na maxa”, ale także dokonać tego samego wyczynu w marcu w ramach II etapu zawodów.

Udało się tego dokonać dwóm zawodnikom.

Poniżej lista laureatów XII Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów.

Laureaci I stopnia / złoci medaliści:

Mikołaj Woliński – 24 Gimnazjum przy III Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni.
Dominik Wawszczak – Oddziały Gimnazjalne XIV Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie.
Zajęli oni pierwsze miejsce ex aequo.

Złotymi medalistami zostali także:
Antoni Buraczewski
Paweł Pilarski

Laureaci II stopnia / srebrni medaliści:
Piotr Blinowski
Krzysztof Nowak
Łukasz Świszcz
Jonasz Aleszkiewicz
Maksymilian Bentje Knust
Zuzanna Kiczak
Antoni Długosz

Laureaci III stopnia / brązowi medaliści:
Korneliusz Obarski
Jan Strzeszyński
Michał Stawarz
Filip Nogaj
Jan Kolipiński
Tomasz Kwiatkowski
Marcel Szelwiga
Maciej Wiśniewski
Mateusz Sawicki
Mikołaj Bulge

Laureaci IV stopnia:
Jakub Bachurski
Krzysztof Borowski
Mateusz Marecki
Dominik Matuszek
Michał Opioła
Daniel Soboński
Daniel Winnicki
Jan Zając
Marek Zbysiński
Piotr Maksymiuk
Zuzanna Ossowska
Maciej Kopeć
Michał Racinowski
Andrzej Jabłoński
Jakub Kaszycki
Mateusz Scharmach
Tytus Walężak
Justyna Palikowska
Jakub Kośmicki
Wojciech Weremczuk

Zawody drużynowe wygrał zespół z 24 Gimnazjum III Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni:
Justyna Palikowska
Mikołaj Woliński
Mateusz Scharmach
Michał Wiliński

Drugie miejsce zdobyła drużyna z Zespołu Szkół Akademickich Politechniki Wrocławskiej:
Kacper Misiaszek
Łukasz Świszcz
Krzysztof Nowak
Łukasz Orski

Trzecie miejsce zajęli uczniowie reprezentujący Oddziały Gimnazjalne przy XIV Liceum Ogólnokształcącym w Warszawie:
Hanna Cichosz
Dominik Wawszczak
Jan Zając
Mikołaj Bulge

W ramach zawodów indywidualnych wyłoniono także 4 osoby do reprezentacji Polski na II Europejską Olimpiadę Informatyczną Juniorów. (www.ejoi2018.org) . Będą to uczennice i uczniowie urodzeni po 01.01.2003:

Paweł Pilarski
Piotr Blinowski
Zuzanna Kiczak
Antoni Długosz

Wyłoniono także grupę rezerwową. Osoby te mogą w razie potrzeby zastąpić w/w osoby.
Korneliusz Obarski
Jan Strzeszyński
Michał Stawarz
Jan Kolipiński

Zawody odbędą się w dniach 26 lipca – 1 sierpnia 2018 w rosyjskim mieście Innopolis.
Wyjazd zostanie poprzedzony przygotowaniami, które odbędą się w ramach zgrupowania reprezentacji w Gdyni w dniach 16-20 lipca.

Wszystkim serdecznie gratulujemy !

Plan zawodów finałowych XII OIG

PIĄTEK 18/05/2018
Godzina Działanie Miejsce
17:30-18:30 Rejestracja zawodników startujących w zawodach indywidualnych III LO w Gdyni ul. Legionów 27, Gdynia
17:30-18:30 Poczęstunek Hol szkolny
18:30-19:30 Sesja próbna zawodów indywidualnych Aula szkolna
18:30-19:30 Spotkanie organizacyjne opiekunów (przydzielenie list i podopiecznych) Pokój nauczycielski
18:30-19:30 Zajęcia sportowe  dla zawodników nie startujących w zawodach indywidualnych
(piłka nożna lub siatkówka lub siłownia)
Obiekty sportowe III LO Gdynia
19:30 Kolacja dla osób nocujących w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym Stołówka szkolna III LO
19:45 Kolacja dla osób nocujących w Internacie przy III LO Stołówka szkolna III LO
19:30 Zakwaterowanie uczestników XI OIG nocujących w Internacie przy III LO Internat przy III LO ul. Tetmajera 22, Gdynia
20:15 Wyjazd do miejsca noclegu (Szkolne Schronisko Młodzieżowe) ZKM
21:00 Zakwaterowanie uczestników XI OIG nocujących w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym Szkolne Schronisko Młodzieżowe ul. Energetyków 13a, Gdynia
SOBOTA 19/05/2018
7:00 Wyjazd z miejsca noclegu SSM
7:15-7:45 Śniadanie (Internat) Stołówka szkolna III LO
7:45-8:15 Śniadanie (SSM ) Stołówka szkolna III LO
8:30-11:30 Sesja główna zawodów indywidualnych Aula szkolna
9:00-12:00 Wycieczka dla zawodników niestartujących w zawodach  indywidualnych Gdynia
11:30-11:45 Reklamacje – zawody indywidualne Aula szkolna
11:45-12:30 Omówienie zadań zawodów indywidualnych Sala F2
12:30-13:30 Obiad dla zawodników startujących tylko  w zawodach  drużynowych i obu rodzajach zawodów Stołówka szkolna
13:30-14:00 Obiad dla zawodników  startujących tylko w zawodach indywidualnych Stołówka szkolna
14:00-15:00 Rejestracja uczestników startujących w zawodach drużynowych Hol szkolny
14:30-17:30 Wycieczka  dla zawodników niestartujących w zawodach  drużynowych Gdynia
15:00-15:30 Sesja próbna zawodów drużynowych Aula szkolna
15:45-18:00 Sesja główna zawodów drużynowych Aula szkolna
18:00-18:15 Reklamacje – zawody drużynowe Aula szkolna
18:30-19:00 Kolacja  (SSM) Stołówka szkolna
19:00 Wyjazd do miejsca noclegu (SSM) ZKM
19:00-19:30 Kolacja (Internat) Stołówka szkolna
NIEDZIELA 21/05/2017
7:00 Wyjazd na galę finałową (SSM) ZKM
7:30-8:00 Śniadanie ( Internat) Stołówka szkolna
8:00-8:30 Śniadanie (SSM) Stołówka szkolna
9:00-10:30 Uroczysta Gala  Finałowa III LO w Gdyni, ul. Legionów 27 Aula szkolna
10:30 Lunch Stołówka szkolna
11:00 Wyjazd w drogę powrotną PKP

Deklaracja systemu na III etap XII OIG

Osoby zakwalifikowane do III etapu proszeni są o złożenie deklaracji, jaki system operacyjny preferują na finale. Do wyboru:
– Linux
– Windows
Deklarację należy złożyć w możliwie szybki czasie. Deklarację na zawody drużynowe składa tylko kapitan.

Progi punktowe III etapu XII OIG

W imieniu Komitetu Głównego informujemy, że w dniu dzisiejszym ustalono progi na III etap XII Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów (Młodzieżowej Olimpiady Informatycznej).

Próg dla zawodów indywidualnych wynosi 128pkt 

Próg dla zawodów drużynowych wynosi 650pkt.

Zawody finałowe odbędą się w Gdyni w dniach 18-20 maja 2018r. 

Do dnia 12.04.2018 na maile zakwalifikowanych uczestników zostaną przesłane oficjalne wiadomości o kwalifikacji wraz ze wszelkimi informacjami organizacyjnymi.

Wszystkim uczestnikom finału gratulujemy !!!

Zmiana planu II etapu XII OIG

Decyzją Komitetu Głównego podjęto decyzję o zmianie czasu trwania II etapu zawodów.

Godzina Opis
10:00 – 10:30 rejestracja uczestników zawodów indywidualnych
10:30 – 11:00 sesja próbna zawodów indywidualnych
11:00 – 13:45 sesja główna zawodów indywidualnych
13:45 – 14:15 reklamacje
14:00 – 14:30 rejestracja uczestników zawodów drużynowych
14:30 – 15:00 sesja próbna zawodów drużynowych
15:00 – 17:00 sesja główna zawodów drużynowych
17:00 – 17:30 reklamacje

Zasady zwrotu kosztów przejazdu na II etap XII OIG

Organizator zwraca koszty przejazdu uczestników startujących, jeśli zawody II etapu są organizowane w innym powiecie niż miejsce faktycznego zamieszkania uczestnika. Refundację kosztów przejazdu można uzyskać wyłącznie za podróż pociągiem albo autobusem PKS zgodnie z najniższą taryfą obowiązującą na danej trasie na podstawie faktury, rachunku wystawionego na Stowarzyszenie Talent (al. Zwycięstwa 96/98, 81-451 Gdynia, NIP 958 150 89 79) lub oryginału biletów oraz oświadczenia o poniesionych kosztach podróży podpisanego przez opiekuna prawnego uczestnika.

Kwota brutto każdej z faktur, które przedstawione zostaną przez osobę ubiegającą się o zwrot kosztów nie może być niższa niż 10 zł brutto. Nie zwracamy kosztów podróży samochodem.
Dokumenty (faktura VAT/ rachunek, oświadczenie o poniesionych kosztach podróży możliwe do pobrania ze strony www.oig.edu.pl) powinny zostać przekazane Przewodniczącej Komitetu Okręgowego w dniu odbywania się zawodów (10 marca 2017). Nie ma możliwości ubiegania się o zwrot kosztów poprzez dostarczenie dokumentów w terminie późniejszym niż wskazany powyżej. Organizatorzy nie odpowiadają za bezpieczeństwo uczestników w czasie podróży oraz nie zwracają kosztów transportu i zakwaterowania osób towarzyszących.

Komitety Okręgowe odpowiedzialne za organizację zawodów II etapu XII Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów

Poniżej prezentujemy przydział do poszczególnych okręgów organizujących II etap zawodów indywidualnych i drużynowych XII OIG wraz z podaniem danych kontaktowych do Przewodniczących .

  • Okręg Bydgoszcz

Uczniowie i uczennice z województw kujawsko-pomorskiego.

Przewodnicząca Pani Małgorzata Piekarska

Kontakt mpiekarska@gmail.com

ZSO nr 6 w Bydgoszczy

Ulica Staszica 4

  • Okręg Gdynia

Uczniowie i uczennice z województwa pomorskiego.

Pani Magdalena Syrokwarz 

Kontakt sekretariat@talent.edu.pl

ZSO nr 1 w Gdyni

Ulica Legionów 27

  •  Okręg Lublin

Uczniowie i uczennice z województwa lubelskiego.

Pan Henryk Kawka

Kontakt hekawka@wp.pl

Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Lublinie

Al. Długosza 8 a

  •  Okręg Szczecin

Uczniowie i uczennice z województwa zachodniopomorskiego.

Pan Czesław Drozdowski

Kontakt drozdowski.cz@gmail.com

ZSO nr 7 w Szczecinie

Ulica Unisławy 26

  • Okręg Tarnów

Uczniowie i uczennice z województwa małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego.

Pan Grzegorz Grabias

Kontakt grzela26@poczta.fm

ZSO nr 2 w Tarnowie

Ulica Mickiewicza 16

  • Okręg Wrocław

Uczniowie i uczennice z województwa dolnośląskiego oraz opolskiego.

Pan Rafał Nowak

Kontakt  rafal.nowak@cs.uni.wroc.pl

Uniwersytet Wrocławki, Instytut Informatyki

Ulica Joliot-Curie 15

  • Okręg Bielsko-Biała

Uczniowie i uczennice z województwa śląskiego.

Pan Włodzimierz Raczek

kontakt: olimpiada@lo5.bielsko.pl

V Liceum Ogólnokształcące w Bielsku-Białej

Ulica Józefa Lompy 10

  • Okręg Mazowsze 1

Wskazani uczniowie i uczennice z województwa mazowieckiego.

UWAGA !!! Szczegółowe informacje w mailu. 

Pani Justyna Wilińska

Kontakt:  justyna@wladyslaw.edu.pl  

VIII LO im. Władysława IV w Warszawie 

Ulica Jagiellońska 38

  • Okręg Mazowsze 2

Wskazani uczniowie i uczennice z województwa mazowieckiego.

UWAGA !!! Szczegółowe informacje w mailu. 

Pani Agnieszka Król 

Kontakt: askrol@op.pl 

ZSO nr 6 w Radomiu 

Ulica Kilińskiego  25

 

Uczniowie i uczennice z poniższych województw otrzymają drogą mailową instrukcję związane z przydziałem okręgu.

Łódzkie

Podlaskie

Wielkopolskie

 

 

Progi punktowe po I etapie XII OIG

Na posiedzeniu Komitetu Głównego Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów w dniu 22.12.2017 ustaliła próg krajowy:
Wynoszą one jak niżej:

dla zawodów indywidualnych – 410 pkt.
dla zawodów drużynowych – 400 pkt.

Oficjalne informacje o kwalifikacji do II etapu wraz z przydziałem do poszczególnych okręgów zostaną przesłane na adresy mailowe uczestników.

Przypominamy, że zawody II etapu odbywają się w dniu 10.03.2018r.

Prosimy o regularne śledzenie komunikatów na stronie www.oig.edu.pl

Utworzenie Szkolnej Komisji Zawodów Drużynowych

Przypominamy wszystkim zainteresowanym, że aby drużyna mogła brać udział w zawodach drużynowych Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów w szkole lub innej placówce edukacyjnej musi być utworzona Komisja Szkolna Zawodów Drużynowych. Wniosek o otworzenie Komisji znajduje się w linku.
Wypełniony i podpisany wniosek należy przesłać skanem na mail: sekretariat@talent.edu.pl, a oryginał niezwłocznie przesłać na adres Stowarzyszenia Talent. I etap zawodów drużynowych  jest zaplanowany na 29 listopada 2017 roku.