Wyniki XII Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów

Gościnne mury III Liceum Ogólnokształcącego po raz kolejny przyjęły u siebie finalistów Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów.
Do III etapu XII edycji zmagań w zawodach indywidualnych stawiło się 63 finalistów i finalistek z całej Polski oraz 10 zespołów w ramach zawodów drużynowych.

Konkurencja była bardzo wyrównana. Aby zdobyć miało zwycięzcy XII Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów w zawodach indywidualnych, trzeba było nie tylko rozwiązać wszystkie finałowe zadania „na maxa”, ale także dokonać tego samego wyczynu w marcu w ramach II etapu zawodów.

Udało się tego dokonać dwóm zawodnikom.

Poniżej lista laureatów XII Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów.

Laureaci I stopnia / złoci medaliści:

Mikołaj Woliński – 24 Gimnazjum przy III Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni.
Dominik Wawszczak – Oddziały Gimnazjalne XIV Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie.
Zajęli oni pierwsze miejsce ex aequo.

Złotymi medalistami zostali także:
Antoni Buraczewski
Paweł Pilarski

Laureaci II stopnia / srebrni medaliści:
Piotr Blinowski
Krzysztof Nowak
Łukasz Świszcz
Jonasz Aleszkiewicz
Maksymilian Bentje Knust
Zuzanna Kiczak
Antoni Długosz

Laureaci III stopnia / brązowi medaliści:
Korneliusz Obarski
Jan Strzeszyński
Michał Stawarz
Filip Nogaj
Jan Kolipiński
Tomasz Kwiatkowski
Marcel Szelwiga
Maciej Wiśniewski
Mateusz Sawicki
Mikołaj Bulge

Laureaci IV stopnia:
Jakub Bachurski
Krzysztof Borowski
Mateusz Marecki
Dominik Matuszek
Michał Opioła
Daniel Soboński
Daniel Winnicki
Jan Zając
Marek Zbysiński
Piotr Maksymiuk
Zuzanna Ossowska
Maciej Kopeć
Michał Racinowski
Andrzej Jabłoński
Jakub Kaszycki
Mateusz Scharmach
Tytus Walężak
Justyna Palikowska
Jakub Kośmicki
Wojciech Weremczuk

Zawody drużynowe wygrał zespół z 24 Gimnazjum III Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni:
Justyna Palikowska
Mikołaj Woliński
Mateusz Scharmach
Michał Wiliński

Drugie miejsce zdobyła drużyna z Zespołu Szkół Akademickich Politechniki Wrocławskiej:
Kacper Misiaszek
Łukasz Świszcz
Krzysztof Nowak
Łukasz Orski

Trzecie miejsce zajęli uczniowie reprezentujący Oddziały Gimnazjalne przy XIV Liceum Ogólnokształcącym w Warszawie:
Hanna Cichosz
Dominik Wawszczak
Jan Zając
Mikołaj Bulge

W ramach zawodów indywidualnych wyłoniono także 4 osoby do reprezentacji Polski na II Europejską Olimpiadę Informatyczną Juniorów. (www.ejoi2018.org) . Będą to uczennice i uczniowie urodzeni po 01.01.2003:

Paweł Pilarski
Piotr Blinowski
Zuzanna Kiczak
Antoni Długosz

Wyłoniono także grupę rezerwową. Osoby te mogą w razie potrzeby zastąpić w/w osoby.
Korneliusz Obarski
Jan Strzeszyński
Michał Stawarz
Jan Kolipiński

Zawody odbędą się w dniach 26 lipca – 1 sierpnia 2018 w rosyjskim mieście Innopolis.
Wyjazd zostanie poprzedzony przygotowaniami, które odbędą się w ramach zgrupowania reprezentacji w Gdyni w dniach 16-20 lipca.

Wszystkim serdecznie gratulujemy !