Wyniki XII Młodzieżowej Olimpiady Informatycznej

Gościnne mury III Liceum Ogólnokształcącego po raz kolejny przyjęły u siebie finalistów Młodzieżowej Olimpiady Informatycznej. Do III etapu XII edycji zmagań w zawodach indywidualnych stawiło się 63 finalistów i finalistek z całej Polski oraz 10 zespołów w ramach zawodów drużynowych. Konkurencja była bardzo wyrównana. Aby zdobyć miało zwycięzcy XII Młodzieżowej Olimpiady Informatycznej w zawodach indywidualnych, trzeba było nie tylko rozwiązać wszystkie finałowe zadania "na maxa", ale także dokonać tego samego wyczynu w marcu w ramach II etapu zawodów. Udało się tego dokonać dwóm zawodnikom. Poniżej lista laureatów XII Młodzieżowej Olimpiady Informatycznej. Laureaci I stopnia / złoci medaliści: Mikołaj Woliński - 24 Gimnazjum przy III Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni. Dominik Wawszczak - Oddziały Gimnazjalne XIV Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie. Zajęli oni pierwsze miejsce ex aequo. Złotymi medalistami zostali także: Antoni Buraczewski Paweł Pilarski Laureaci II stopnia / srebrni medaliści: Piotr Blinowski Krzysztof Nowak Łukasz Świszcz Jonasz Aleszkiewicz Maksymilian Bentje Knust Zuzanna Kiczak Antoni Długosz Laureaci III stopnia / brązowi medaliści: Korneliusz Obarski Jan Strzeszyński Michał Stawarz Filip Nogaj Jan Kolipiński Tomasz Kwiatkowski Marcel Szelwiga Maciej Wiśniewski Mateusz Sawicki Mikołaj Bulge Laureaci IV stopnia: Jakub Bachurski Krzysztof Borowski Mateusz Marecki Dominik Matuszek Michał Opioła Daniel Soboński Daniel Winnicki Jan Zając Marek Zbysiński Piotr Maksymiuk Zuzanna Ossowska Maciej Kopeć Michał Racinowski Andrzej Jabłoński Jakub Kaszycki Mateusz Scharmach Tytus Walężak Justyna Palikowska Jakub Kośmicki Wojciech Weremczuk Zawody drużynowe wygrał zespół z 24 Gimnazjum III Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni: Justyna Palikowska Mikołaj Woliński Mateusz Scharmach Michał Wiliński Drugie miejsce zdobyła drużyna z Zespołu Szkół Akademickich Politechniki Wrocławskiej: Kacper Misiaszek Łukasz Świszcz Krzysztof Nowak Łukasz Orski Trzecie miejsce zajęli uczniowie reprezentujący Oddziały Gimnazjalne przy XIV Liceum Ogólnokształcącym w Warszawie: Hanna Cichosz Dominik Wawszczak Jan Zając Mikołaj Bulge W ramach zawodów indywidualnych wyłoniono także 4 osoby do reprezentacji Polski na II Europejską Olimpiadę Informatyczną Juniorów. (www.ejoi2018.org) . Będą to uczennice i uczniowie urodzeni po 01.01.2003: Paweł Pilarski Piotr Blinowski Zuzanna Kiczak Antoni Długosz Wyłoniono także grupę rezerwową. Osoby te mogą w razie potrzeby zastąpić w/w osoby. Korneliusz Obarski Jan Strzeszyński Michał Stawarz Jan Kolipiński Zawody odbędą się w dniach 26 lipca - 1 sierpnia 2018 w rosyjskim mieście Innopolis. Wyjazd zostanie poprzedzony przygotowaniami, które odbędą się w ramach zgrupowania reprezentacji w Gdyni w dniach 16-20 lipca. Wszystkim serdecznie gratulujemy !